Ceny tovaru a platobné podmienky

Ceny tovaru sa v SWS Distribution a.s. zobrazujú po prihlásení. Nájdete ich v detaile produktu sú vždy uvedené bez DPH. Ceny sa zobrazujú podľa cenovej kategórie, do ktorej vaša firma patrí. Novým partnerom je pridelená dealerská kategória D1, ktorá je základná. Po odobratí tovaru v určitej hodnote ponúkame možnosť postupu do lepšej cenovej kategórie. Naviac môžete získať na vybraný tovar alebo značku špeciálne ceny. Pokiaľ sa vaša firma zameriava na odber určitých komodít, napríklad notebookov, môžete na ich odber požiadať o špeciálne ceny.

Platobné podmienky

Novým dealerom ponúkame možnosť odberu tovaru na zálohovú faktúru, dobierku alebo v hotovosti pri osobnom odbere v sídle spoločnosti v Bratislave. Po pozitívnom preverení odberateľa, podpísaní zmluvy o obchodnej spolupráci a odbere tovaru za 2.000 Eur bez DPH platbou vopred je možné požiadať o pridelenie kreditu a odoberať tovar na faktúru so splatnosťou.

SWS Distribution a.s. poskytuje 4 spôsoby platby:

 • Zálohová faktúra (proforma)
  Zálohová faktúra je vystavená po odoslaní objednávky a elektronicky poslaná na e-mail. Splatnosť proforma faktúry je 7 dní. Po pripísaní platby na účet SWS Distribution a.s. je tovar ihneď expedovaný (tovar skladom) alebo objednaný (tovar na objednávku).
  Platba musí byť pripísaná na účte SWS Distribution a.s. alebo uhradená v hotovosti v pokladni spoločnosti.
  Zálohová faktúra musí byť uhradená do 7 dní, v opačnom prípade môže nastať prepočítanie cien v prípade ich zvýšenia alebo k zrušeniu zálohovej faktúry.
 • Platba na dobierku
  Ide o prevzatie tovaru od doručovacieho kuriéra platbou v hotovosti. Pri tomto spôsobe platby je cena dopravného zvýšená o poplatok za dobierku.
 • Platba v hotovosti
  V hotovosti v pokladni spoločnosti v Bratislave je možné uhradiť:
  - tovar pri osobnom odbere
  - splatné faktúry
  - proforma faktúry
  Platba kartou nie je možná.
 • Platba faktúrou so splatnosťou
  Platbu faktúrou môžu využívať partneri, ktorí majú s SWS uzatvorenú zmluvu o obchodnej spolupráci a spĺňajú podmienky kreditného systému. Faktúra je odoslaná elektronicky na e-mail partnera a jej splatnosť je štandardne 7 dní. Pri väčších a pravidelných odberoch a dobrej platobnej disciplíne je možné dohodnúť individuálnu splatnosť.

  Dealer potvrdzuje súhlas so zasielaním elektronických faktúr uskutočnením prvej objednávky prostredníctvom elektronického obchodu SWS Distribution a.s.. Súhlas je možné potvrdiť aj e-mailovou správou na adrese faktury@swsd.sk alebo písomne poštou.

Kreditný systém

Kreditný systém umožňuje odber tovaru na faktúru so splatnosťou do výšky prideleného kreditu. Výška kreditu a splatnosť faktúr sa stanovuje a prehodnocuje podľa interných pravidiel na základe celkovej hodnoty odobraného tovaru a platobnej morálky partnera. Kreditného systému sa môžu zúčastniť partneri, ktorí s SWS Distribution a.s. uzatvorili zmluvu o obchodnej spolupráci a odobrali tovar v minimálnej hodnote 2.000 Eur bez DPH v hotovosti, dobierkou alebo zálohovou faktúrou. Partnerovi, ktorý pôsobí na IT trhu dlhšie a SWS Distribution a.s. má k dispozícii overené informácie o jeho finančnej situácii a platobnej disciplíne, môže byť pridelený kredit po dohode hneď na začiatku obchodnej spolupráce. Partnerovi je možné dočasne a na vopred stanovené časové obdobie navýšiť kredit pridelením dočasného kreditu, predovšetkým na pokrytie sezónneho nárastu obchodov. SWS Distribution a.s. si vyhradzuje právo neprideliť kredit v prípade, ak existujú pochybnosti o plnení záväzkov odberateľa.

Od partnerov s prideleným kreditom môže SWS Distribution a.s. požadovať platbu vopred v týchto prípadoch:

 • dealer opakovane nedodržiava dohodnutú splatnosť faktúr
 • dealer má v čase objednávky faktúry po splatnosti (v tomto prípade požaduje SWS Distribution a.s. okrem aktuálnej platby uhradiť aj nezaplatené faktúry buď v hotovosti alebo okamžitým príkazom k úhrade)
 • dealer viac ako 6 mesiacov nerealizoval žiadny nákup a SWS Distribution a.s. nemá aktuálny prehľad o finančnej situácii a platobnej schopnosti dealera.
 • dealer objednal tovar, ktorý nie je bežne skladom a bude obstaraný výlučne pre dealera (tovar na objednávku)

Obnovenie odobratého alebo neplatného kreditu závisí výhradne na rozhodnutí SWS Distribution a.s..

So žiadosťou o kredit kontaktujte svojho obchodníka SWS alebo napíšte na adresu sales@swsd.sk.

Zápožičný systém

SWS Distribution a.s. poskytuje svojim partnerom umiestnenie zapožičaného tovaru na predajne partnera za účelom ďalšieho predaja. Služba slúži na ochranu ceny tovaru, ktorého cena je premenná a časom sa znižuje. Partner má v čase predaja tovaru konečnému spotrebiteľovi aktuálnu cenu a istotu cenovej konkurencieschopnosti. Táto služba je najvyššou formou podpory predaja a poskytuje sa partnerom s kamennými predajňami, ktorí s SWS Distribution a.s. dlhodobo obchodujú, majú pridelený stály kredit a dosahujú na zapožičanom tovare rastúci obrat.

Projektové ceny

Partnerom, ktorí sa zúčastňujú výberových konaní alebo pripravujú individuálne dodávky väčšieho rozsahu, ponúka SWS Distribution a.s. v spolupráci s výrobcami individuálne cenové podmienky. Pri príprave cenových ponúk poskytujeme partnerom kompletnú podporu pri príprave cenových ponúk ako i pri plnení požiadaviek konečného odberateľa.

Venujete sa projektovému biznisu alebo realizujete dodávky pre firemných zákazníkov? Kontaktujte našich obchodníkov a informujte sa o podpore pre Váš biznis!

 

Viac o obchodovaní s SWS Distribution a.s. sa dozviete v obchodných podmienkach a dodacích podmienkach.

 
 
 

SWS Distribution a.s. je držiteľom certifikátu EN ISO 9001:2015 pre oblasť Nákup, predaj a distribúcia produktov IT

 
 
 
 
 
 
 
SWS Distribution a.s.
Studená 5, 821 04 Bratislava
Slovenská republika
Obchodné oddelenie:
+421 2 48 200 500 | sales@swsd.sk
Fakturačné oddelenie:
+421 2 48 200 518 | faktury@swsd.sk
Reklamačné oddelenie:
+421 2 48 200 521 | rma@swsd.sk

Prevádzková doba SWS (po-pia)

Obchodné oddelenie

8:30 - 17:00

Produktoví manažéri

8:30 - 17:00

Pokladňa

8:30 - 17:00

Reklamačné oddelenie

8:30 - 17:00

Osobné odbery

8:30 - 17:00
 
 
Meno: Heslo:
 
 
 
 

Powered by CyberSoft s.r.o.

 

 

 

© 2024 SWS Distribution a.s.

Studená 5, 821 04 Bratislava, Slovenská republika

Tel.: +421 2 48 200 500, Fax: +421 2 48 200 599, sales@swsd.sk

 
 
 

Nahlásiť chybu